Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sústredenie zo spirituality pre študentov 2. ročníka FF KU a PF KU

Vo štvrtok 8.februára 2018 popoludní od 14.00 hod. prebiehal v Aule Jána Pavla II. na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) evanjelizačný program pre študentov 2. ročníka bakalárskeho štúdia na Filozofickej a Pedagogickej fakulte KU v Ružomberku. Program bol súčasťou predmetu Sústredenie zo spirituality. Tento duchovno-formačný predmet patrí do študijného základu, povinní sú ho absolvovať všetci študenti KU v 1. a 2. roč. bakalárskeho štúdia a v 1. ročníku Magisterského štúdia a moderujú ho kňazi z Univerzitného pastoračného centra biskupa Jána Vojtaššáka v Ružomberku.

Popoludňajší program pre viac ako dvestopäťdesiat študentov tvorilo pásmo slova a hudby v podaní Spoločenstva Rieka života, v ktorom zaznelo pozvanie do modlitby, k otvorenosti voči Bohu a k obráteniu sa.

Veľmi silným momentom boli svedectvá členov Spoločenstva Rieka života o osobnom a rozhodujúcom stretnutí so živým Bohom, ktorého každý z členov stretol originálnym a jedinečným spôsobom v úprimnej modlitbe a v nádeji na lepší začiatok, v dôvere v Božiu starostlivosť. „Toto tvorí dôležitý dátum, ktorý si treba navždy pamätať a ku nemu sa pridávajú ďalšie,“ podotkol páter redemptorista P. Rastislav Dluhý, CSsR.

Rieka života priniesla do života študentov osvieženie a ovlaženie a poukázala na to, že je potrebné hľadať ozajstný prameň osvieženia a napojiť sa na neho, a ním je Ježiš Kristus. Spoločenstvo Rieka života nám ukázalo, že sa tohto prameňa dá neustále piť a posilňovať. Príležitosťou k tomu bola aj svätá omša, ktorú celebroval páter Rastislav Dluhý, CSsR., a ktorá bola vrcholom celého evanjelizačného programu.

Študenti 2. ročníka oboch fakúlt po skončení tohto programu boli pozvaní k absolvovaniu ďalších duchovno-formačných aktivít, ktoré im môžu pomôcť k ich osobnému duchovnému rastu.

Všetkých účastníkov evanjelizačného programu vkladáme do našich modlitieb.

Róbert Slotka, Duchovný správca UPaC

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.