Komentáre sú vypnuté na tento post

Výstup na Šíp, Streda 08.05.2019

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V deň oslavy víťazstva nad fašizmom, 8. mája 2019, sme v rámci turistiky Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtaššáka v Ružomberku, podnikli výstup na vrch Šíp, ktorého vrchol v nadmorskej výške 1170 m n.m. sa týči nad sútokom riek Orava a Váh v okrese Ružomberok.

Počasie nám prialo, a tak sme ráno o 7.20 hod. v obci Stankovany pod Šípom mohli na našu dnešnú turistiku vykročiť. Pomerne veľká časť trasy viedla po hrebeni Šípu a v niektorých častiach sa nachádzal ešte čerstvý sneh. Spolu nás kráčalo desať turistov a medzi nami boli aj dve študentky – Lena a Irina z Moskvy a študentka Valéria z Ukrajiny. Na vrchol Šípu sme dorazili asi po 2,5 hodine a po krátkom oddychu naša trasa smerovala prudkým zostupom na tzv. Podšíp. Samotné klesanie bolo veľmi náročné, lebo pôda pod našimi nohami bola veľmi premočená, a tak v niektorých miestach sme sa priam šmýkali. Naša turistika v tento deň našťastie dopadla dobre, nikomu sa nič zlé nestalo a už o 13.00 sme opäť v Stankovanoch oddychovali a dopriali sme si dobre vychladené pivo či kofolu.

Sme Pánu Bohu vďační za tento deň a aj za pekné počasie, lebo už na druhý deň sa počasie opäť pokazilo. Z našej turistiky Vám ponúkame aj nasledujúce fotografie. Ahojte!

Text: Jozef Žvanda

Foto: Jozef Žvanda a kolektív turistov

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?