Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Turistika v Zimnom semestri 2019/2019

Turistika v Letnom semestri 2018/2019

 

 

 

 

 

 

Študenti kráčali po hrebeni Veľkej Fatry

Predposledný marcový víkend (23.03.2019) boli študenti z Katolíckej univerzity v Ružomberku na turistike vo Veľkej Fatre na vrchu Zvolen. 

Turistiku zorganizovalo Univerzitné pastoračné centrum biskupa Jána Vojtaššáka (UPaC). „Čo sa týka našich turistík, tak chodíme cez semester približne šesťkrát, teda dvakrát do mesiaca. Snažíme sa vybrať také trasy, aby sme sa obzvlášť cez zimu dostali niekam na chatu,“ uviedol Dušan Galica, kňaz z UPaC. Podľa slov Galicu je túra veľmi dobre strávený čas, je to relax a aj zlepšenie kondície, človek môže toho veľa načerpať.

Študenti začali túru na Donovaloch, po hrebeni sa presunuli k vrchu Malý Zvolen až zišli do obce Liptovské Revúce. „Na sobotnú turistiku som sa rozhodol ísť hlavne preto, že som mal stráviť víkend v Ružomberku a svoj voľný čas som chcel využiť najlepšie ako sa len dalo. A keďže ho rád trávim v prírode ani na chvíľu som nezaváhal,“ povedal študent Matúš. Turistiky sa zúčastnilo osem študentov a tiež kňaz z Banskobystrickej diecézy Ondrej Šmidriak. „Je smutné, že ten záujem študentov nie je taký veľký, možno aj preto, že chodia na víkendy domov. Cez týždeň majú zase školu, takže nie je jednoduché nájsť ten čas, ale verím, že sa to zlepší,“  uviedol Galica.

Vrch Zvolen je najvyšším vrchom v geomorfologickom podcelku Zvolen. Možno z neho pozorovať hlavný hrebeň Veľkej Fatry, časť Nízkych Tatier a tiež Vysoké Tatry. Študent Matúš povedal, že už teraz uvažuje nad tým, že sa podobnej akcie zúčastní aj budúci mesiac. „V rámci UPaC mám na starosti turistiky ja, takže každý rok prirpavujem plán. Snažíme sa chodiť aj na staré obľúbené trasy, pretože prichádzajú noví študenti, ale samozrejme vymýšľame aj niečo nové,“ dodal o. Dušan Galica.

Hana Herinková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výstup na Choč

  1. máj 2018: Choč, 1.630 m (Chočské vrchy)

Začiatok a koniec túry: Valaská Dubová

Celková vzdialenosť 9,6 km; čas 4:30; stúpanie 942 m

Odchod: 7:10, Ružomberok AS       Príchod: 14:58, Ružomberok AS

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.