Komentáre sú vypnuté na tento post

„Teraz prepustíš, Pane, svojho služobníka…“

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

„Teraz prepustíš, Pane, svojho služobníka v pokoji podľa svojho slova, lebo moje oči uvideli tvoju spásu…“ (Lk 2, 29-30)
Starec Simeon sa konečne dočkal. Konečne dospel k najdôležitejšiemu bodu svojho života ku ktorému smeroval dlhé roky. Dnes sa v jeruzalemskom chráme stretáva so svojim Pánom, so svojim Spasiteľom. Duch Boží mu totiž vnukol, že nezomrie skôr, kým Ho, svoju Spásu neuvidí na vlastné oči. Mnohí boli vtedy prítomní v chráme, ale iba starec Simeon a neskôr aj stará žena, prorokyňa Anna mocou Božieho Ducha spoznali, koho prináša chudobný nazaretský pár vo svojom náručí.

Aj my smerujeme k tomuto bodu, k najdôležitejšiemu okamihu nášho života. Aj my sa raz stretneme so svojou Spásou, so svojim Spasiteľom. Kedy to stretnutie príde? V jeseni nášho života? A čo ak to príde už dnes, zajtra, pozajtra… Aké to bude stretnutie? Aké to bude, keď nám On bude hľadieť do očí? Vydržíme jeho pohľad?
Obaja starí ľudia Simeon aj Anna v tomto pohľade obstáli a spoznali to najpodstatnejšie, Toho najpodstatnejšieho. Evanjelista Lukáš už len dodáva, kým Simeon a Anna boli. On spravodlivý a nábožný, ktorý očakával potechu Izraela. Ona od svojej mladosti z chrámu neodchádzala, ale vo dne slúžila Bohu pôstom a modlitbami.
Simeon a Anna tak oslavujú Boha za dar múdrosti, ktorá je ovocím plodného života.

o. Jozef Žvanda

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?