Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ak sa chceš k nám pripojiť aj ty, tak neváhaj a príď.
Pojem „Taizé“ pochádza z Francúzka, kde leží malé mestečko Taizé. Práve tu pôsobí  komunita, ktorá sa venuje modlitbe, prijíma a zhromažďuje mladých telom i dušou, ľudí, ktorí často hľadajú sami seba, pýtajú sa, pociťujú potrebu života v spoločenstve, potrebu niekam patriť, potrebu priateľstva. Ľudia tu nachádzajú pokoj, radosť, zažívajú prijatie a lásku. Preto sa zrodila myšlienka uskutočňovania týchto modlitieb aj u nás na univerzite. Mladý človek, študent, je často unášaný prúdom povinností či už v škole, alebo v rodine. Potrebuje priestor, kde by sa stíšil, kde by zažil spoločenstvo.
Na modlitbu Taizé sú pozvaní všetci, ktorí chcú spolu s nami chváliť Pána a ďakovať za všetko, čo koná v našich životoch. Spolu s nami mu spievať piesne a prednášať prosby a modlitby. Piesne sa často opakujú, čím si ich ľudia ľahšie zapamätajú a postupne sa pripájajú, až kým nespieva celé spoločenstvo. No opakujú sa predovšetkým preto, aby si človek viac uvedomil, čo spieva, čo sa modlí a čo vyznáva. Taizé je spojené s adoráciou, kedy je vyložená sviatosť, živý Kristus, a ponúka sa priestor na kontempláciu, do ktorej miestami vstupuje modlitba, prosba a pieseň.

O modlitbe Taizé povedali:

„Taizé je veľmi dobré, že je. Pretože niekedy je dobré  stíšiť sa pred Pánom Ježišom a uvažovať v srdci nad tajomstvom lásky.“    (Janka)

„Na modlitbách Taizé som bol prvýkrát a dodalo mi to veľa odvahy kráčať ďalej s Ježišom. Myslím si, že ľudia nevedia o tejto veľkej sile, málo ju využívajú. Ďakujem všetkým, ktorý ma sem pozvali“    (Karol)

„Vnímam to pozitívne, dáva mi to silu do života a takáto forma uctievania je tiež niekedy potrebná. V tichosti sa zahĺbiť do Ježišovej prítomnosti. “    (Tomáš)

„Taizé je pre mňa čas strávený s mojim Ockom, pri ktorom si môžem poplakať, keď mi je ťažko, pochváliť sa s úspechmi a poďakovať za ne, alebo sa len tak tešiť z jeho prítomnosti. Viem, že Ocko je tam vtedy len pre mňa a zhovára sa so mnou. Vtedy som naozaj šťastná“        (Majka)

Moderuje: Megi – Magdaléna Lazúrová, kontakt: 0910 156 469

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.