Komentáre sú vypnuté na tento post

Štvrtok po 29. nedeli

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

LK 12, 49 „Oheň som prišiel vrhnúť na zem, a čo chcem? Len aby už vzplanul.“

Oheň mal v histórii človečenstva obrovský význam a stále aj má. Oheň má minimálne dve funkcie: vydáva teplo a vydáva svetlo. Toto sú jeho asi dve najdôležitejšie vlastnosti. Oheň má však ešte mnoho ďalších vlastností, napr. spaľuje. Oheň spaľuje všetko nečisté, a tak sa počas veľkých epidémii v minulosti oheň používal aj ako dezinfekčný prostriedok. Oheň zároveň slúži aj na zušľachťovanie kovov.

Pán Ježiš nás dnes prekvapuje svojim slovami, že prišiel na zem vrhnúť oheň, ako to chápať? Okrem toho, že z jeho príchodom akoby vstúpilo do tohto sveta svetlo a do ľudských vzťahov teplo, zároveň svojim ohňom spaľuje všetko nečisté. A tak v tomto ohni neobstojí pretvárka, faloš, povrchnosť… Ježišov oheň veriaceho človeka dokonale preniká zvlášť v skúškach a zároveň ho zušľachťuje. Skúšky preveria, kto je kto, kto ako dôveruje Kristovi. Skúšky nás očisťujú od zbytočných nánosov, ktoré nám bránia prežívať ozajstnú duchovnú radosť.

Na záver sa nám núka niekoľko otázok: Ako prijímame skúšky, ktoré nás v živote postretnú? Ako reagujeme? Nesnažíme sa niekedy namiesto náročnej úzkej cesty kráčať cestou pohodlnosti, širokou cestou? Nehľadáme niekedy lacné bezbolestné riešenia?

o. Jozef Žvanda

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?