Komentáre sú vypnuté na tento post

Smrť Imricha Vaška pre Katolícku univerzitu darom

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V stredu 9. februára 2011 počas sv. omše o 12.15 hod. v Kaplnke sv. Alberta Veľkého na Katolíckej univerzite  v Ružomberku (KU), prítomné spoločenstvo ďakovalo Bohu za dar života pred rokom zosnulého  nezabudnuteľného pedagóga, doc. Imricha Vaška. V homílii, ktorú predniesol súčasný rektor KU prof. Tadeusz Zasępa, zazneli slová o kráse človeka, ktorého „zlepil“ – utvoril Boh.

Darca života človeka postupne vychovával, aby bol slobodným a aby vo všetkom videl Božie darovanie. Takým bol aj zosnulý pán dekan. „Jeho smrť v jubilejnom desiatom roku od založenia Katolíckej univerzity bola pre nás všetkým darom,“ povedal rektor a zároveň sa podelil o osobnú skúsenosť z návštevy pri smrteľnej posteli zomierajúceho. V závere svojho príhovoru rektor prof. Tadeusz Zasępa zdôraznil: „Dnes je pán dekan už našim orodovníkom v nebi, a tak sa môžeme k nemu obracať so svojimi prosbami, v ťažkostiach, v životných skúškach, v skúškach na univerzite“. Zvlášť posledné slová akoby  rozžiarili oči študentov medzi prítomnými v kaplnke, kde okrem rodinných príslušníkov zosnulého dekana nechýbali ani prorektori KU, dekanka FFKU pani PhDr. Dana Baláková, ďalej pedagógovia, zamestnanci a asi desiatka absolventov tejto Alma Mater pod Čebraťom.
Pán dekan je pre celé univerzitné spoločenstvo v Ružomberku darom, k nemu sa môžeme utiekať. Veríme, že aj s jeho pomocou Katolícka univerzita bude ozajstným darom nielen pre Slovensko, ale pre celý svet.

o. Jozef Žvanda

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?