Komentáre sú vypnuté na tento post

Slovo z Kaplnky, štvrtok 21.02.2019, Dnešná doba výzvou pre uvedomelé kresťanstvo

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ježiš vyšiel so svojimi učeníkmi do dedín okolo Cézarey Filipovej. Cestou sa pýtal svojich učeníkov: „Za koho ma pokladajú ľudia?“ Oni mu odpovedali: „Za Jána Krstiteľa, iní za Eliáša a iní za jedného z prorokov.“ „A za koho ma pokladáte vy?“, opýtal sa ich (Mk 8, 22-26).

Ježiš sa pýta učeníkov na ich vieru. Pýta sa na ich zrelú vieru, ktorá vie zdôvodniť nádej v toho, v ktorého uverili. A rovnako sa náš Pán pýta aj nás, pýta sa na našu zrelú vieru, ktorá vie zdôvodniť nádej v toho, v ktorého sme uverili, zdôvodniť nádej v nášho Pána.

Učiteľ túži, aby jeho žiaci uverili v neho, aby ho v slobode prijali a aby v slobode aj túto vieru žili. Náš Pán túži, aby sme aj my, jeho učeníci, v neho v slobode uverili, aby sme ho v slobode prijali a a by sme túto vieru aj zodpovedne žili, a tak potom naša živá viera v Pána bude konať veľké zázraky. Podobne aj emeritný pápež Benedikt XVI. našej zrelej viere dáva veľký význam a považuje ju za veľkú nádej pre ustatý a chorľavý svet. Hovorí: „Úloha veriť úplne slobodne a vo svedectve proti chorľavému a ustatému svetu obsahuje aj novú nádej a nové možnosti kresťanského výrazu. Práve vek kvantitatívne redukovaného kresťanstva môže vyvolať nové oživenie tohto uvedomelého kresťanstva.“

Jozef Žvanda, Foto: Internet

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?