Komentáre sú vypnuté na tento post

Santiago de Compostella je už na dosah

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Asi pred dvoma týždňami sme sa zmienili o púti, ktorú naši univerzitní kapláni spolu s otcom Ondrejom Šmidriakom započali z Fatimy do Santiaga de Compostella. Zároveň sme si sľúbili, že si napíšeme niečo o tom, ako sa im na ceste darí. Dnes už majú za sebou kusisko cesty a do Santiaga de Compostella im ostáva necelých 70 kilometrov

Otcovia  pôvodne predpokladali, že poputujú cez portugalské vnútrozemie, keď im však jeden zo spolupútnikov, kňaz David, daroval knihu s názvom Portugalské cesty, rozhodli sa, že radšej pôjdu popri pobreží Atlantického oceánu. Ako sa ukázalo, bola to dobrá voľba, veď prečo popri dlhej ceste nedýchať aj čistý morský vzduch? Ďalším milým prekvapením bolo zrozumiteľné označenie ciest, vďaka ktorému sa ani raz nestratili. Každé ráno poctivo vyrážajú do terénu a v noci prespávajú v špeciálnych ubytovniach, tzv. albergoch. Denne sa im darí prejsť okolo 30 Kilometrov a zdá sa, že sú stále v dobrej kondícii.

Týmto tempom v sobotu 12. augusta doputovali až do španielskeho mesta Tui, kde však nemohli nájsť ubytovanie. Nakoniec stretli istého španielskeho kňaza a spolu s ním sa v kostole sestier klarisiek podujali odslúžiť svätú omšu, z ktorej sa vykľula odpustová slávnosť na čele s miestnym arcibiskupom. O ubytovanie v kňazskom seminári sa im následne postarala samotná predstavená kláštora. Hneď na druhý deň  sa vydali pomerne náročnou trasou do mesta Portomarín, kde dostali možnosť odslúžiť omšu v kostole sv. Jakuba, ktorý pochádza až z 13. storočia. No a v pondelok o čosi kratšiu trasu ukončili v meste Pontevedra.

Púť našich otcov sa pomaly ale isto chýli ku koncu. Do Santiaga de Compostella by mali doraziť vo štvrtok, a potom si to lietadlom namieria cez Madrid do Krakova, kde by sa mali ocitnúť v sobotu ráno. Tak im držme palce, aby sa im vydaril aj zvyšok cesty a kto vie, možno sa ich pútnickým odhodlaním časom necháme inšpirovať.

Slavomíra Matlová

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?