Komentáre sú vypnuté na tento post

Prečo čítame evanjelium vo Foajé PFKU?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Viacerí mi v poslednom čase položili túto otázku. Aj v utorok 6.decembra 2011, na sviatok sv. Mikuláša na moju adresu zazneli tieto otáznikové slová. Bolo to krátko potom, čo sme skončili adventné čítanie Evanjelia podľa Marka. Tohtoročný advent sa totiž na pôde KU v Ružomberku nesie čítaním evanjelia. Advent má štyri týždne, evanjelium je jedno v štyroch podobách, nuž ako sa najlepšie pripraviť na narodenie Božieho Syna – Božieho Slova, ak nie čítaním, počúvaním a žitím tohto Božieho Slova?

Nuž a prečo zostať iba v múroch kostolov či v múroch sakrestií? Ježiš sa od ľudí neizoloval, naopak prišiel medzi nich a žil uprostred nich. S nimi a uprostred nich zažíval všetko, čo zažívali oni. Veď on je Emanuel – Boh s nami, nie Boh mimo nás.

Nuž tu je odpoveď, prečo v tohtoročnom advente čítame evanjelium, prečo ho čítame na otvorenom priestranstve, kde sa popíja káva, kde sa pracuje na Face…, kde sa študuje, kde sa oddychuje či debatuje, kde chlapci tajne žmurkajú po dievčatách a tie si potajomky líčia líca. A koniec koncov ozajstní hľadači Božieho Slova si ho môžu vypočuť aj v tichu kaplnky. Stačí len prísť vo štvrtok o 09:00 do Kaplnky sv. Alberta a započúvať sa od úžasného Božieho príbehu, ktorého súčasťou sme aj my sami. Stačí len prísť, čítať, počúvať a potom už len žiť. Nuž preto.

o. Jozef Žvanda

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?