Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Katolícke noviny 39/2009

Čo pripravujú upecečka?

S novým akademickým rokom sa opäť raz rozpŕchne niekoľko stotisíc mladých po Slovensku

Pre tých, ktorí plánujú ostať kresťansky aktívni aj vo svojom univerzitnom meste, ale aj pre tých, ktorí študujú doma, sme pripravili malý prehľad pripravovaných aktivít jednotlivých univerzitných pastoračných centier (UPC) na Slovensku.

Ružomberok

Nosnou témou UPC Jána Vojtaššáka v Ružomberku budú Noví emauzskí učeníci pre Katolícku univerzitu v Ružomberku (KU). Tak ako sklamaní emauzskí mužovia zažili hlbokú premenu, keď sa im pri lámaní chleba dal spoznať zmŕtvychvstalý Ježiš, takúto radostnú premenu chce zažiť aj tamojšie UPC. Centrom ich života bude Eucharistia, počúvanie Božieho slova a budovanie vzájomného spoločenstva, do ktorého sú všetci srdečne pozvaní. Počas roka sú navyše pripravené aj mnohé turistické výstupy do blízkeho i vzdialenejšieho okolia a tiež poznávací zájazd do Prahy. Slávnostné Veni Sancte sa na KU bude sláviť 30. septembra o 9.00 v Kostole Svätej rodiny v Rybárpoli. Webová adresa centra je www.upac.sk/wps/.

viac na http://online.katnoviny.sk/

Katolícke noviny 18/2009

Kdekoľvek sa obzrieme, môžeme si všimnúť, ako je svet úzko prepojený, aký je aj vďaka výdobytkom modernej techniky malý, ako všetci o sebe navzájom vieme, a tiež to, ako sa všetci navzájom potrebujeme. Platí to v každej oblasti.
Zameraj svoju pozornosť napríklad na šport. Či je to futbal, hokej, alebo basketbal, všade sa vyžaduje tímová spolupráca. Dokonca aj tam, kde vystupujú iba jednotlivci. Beh, plávanie alebo lyžovanie. Za každým z nich stoja celé realizačné tímy zložené z trénerov, manažérov, lekárov. Jednoducho šport je záležitosť tímovej spolupráce. Podobne je to aj s oceľovými tátošmi. Každý model auta je výsledkom obrovskej tímovej spolupráce, pri ktorej záleží na každej súčiastke. Je to super, ak všetko dobre funguje a každá, aj tá najmenšia súčiastka spolupracuje.

A tak je to aj s človekom. Aj on bol stvorený pre spoluprácu, pre spoločenstvo. Sám to jednoducho nezvládne. Preto sa mnohí spájajú a spolupracujú. Kresťania však majú v tomto všetkom istú výhodu. Okrem vedomia, že v živote je spolupráca nevyhnutná, sú zároveň obohatení skúsenosťou, že spolupráca s človekom nestačí. Ten môže totiž

Kto však nikdy nesklame, je Boh. On neklame a nesklame. Dennodenne to zažívam a podobne aj iní. Som presvedčený, že stojí zato ísť do „vecí“ a robiť ich spoločne s Božou pomocou.

JOZEF ŽVANDA
(AUTOR JE DIECéZNY KňAZ A DUCHOVNý SPRáVCA UPAC V RUžOMBERKU.)
viac na http://online.katnoviny.sk/

Výber z TKKBS
10. 05. 2009 Zasadal organizačný tím AKADEMU
05. 12. 2008 Trojdňová adorácia v Ružomberku
02. 12. 2008 Festival Jeden Svet 2008 zavítal i do Ružomberka
13. 11. 2007 UPaC v Ružomberku oslavuje 5. výročie svojho vzniku
07. 03. 2007 V UPaC v Ružomberku vyzbierali 7-tisíc korún pre pozostalých obetí nešťastia v Krompachoch
21. 02. 2007 Myšlienková pôstna výzva z Katolíckej univerzity v Ružomberku 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.