Komentáre sú vypnuté na tento post

MODLTIBA ZA AKADEMICKÉ MISIE

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pane ty nám postupne ukazuješ, že poslaním našej univerzity je formácia mysle ktorá vedie k múdrosti, ale aj formácia srdca ktorá vedie k láske. Ty ktorý vidíš do našich sŕdc vieš, že sú často ústrachané a choré. Nie sú pravidelne v Tvojich rukách, preto potrebujú aby si ich Ty svojou mocou uzdravil a znovu nadchol. Áno, študenti, pedagógovia, i zamestnanci, všetci na našej univerzite potrebujeme oživenie tvojím Duchom. Niekedy sme slabí, unavení a zabúdame na Teba. Preto potrebujeme opäť Tvoje slovo, ktoré je živé a mocné. V dnešnej spoločnosti sa o Tebe tak málo hovorí, akoby si ani neexistoval. Viera v Teba a Tebe je pokladaná za slabosť alebo len za súkromnú záležitosť. Naše srdcia však nebudú pokojné, kým nespočinú v Tebe.

Veríme Pane, že naša univerzita je Tvojím dielom, ktoré si nám z lásky dal. Zhromaždil si nás, aby sme Ťa hľadali, oslavovali, učili sa o Tebe a napokon Ťa ohlasovali. Chceš, aby sme boli šťastní pri Tebe v spoločenstve bratov a sestier, ktorých nám posielaš do cesty. Snažíme sa nadobúdať intelektuálnu múdrosť vyjadrenú  vo vedomostiach, ale ty chceš aby sme si pestovali i tú tvoju múdrosť, ktorá pre svoju čírosť prechádza a preniká všetko a prejavuje sa v rozhodnutiach bežného života. Ľahko ju nájdu tí, čo ju hľadajú a dáva sa poznať tým čo po nej dychtia. My nevieme ísť sami po ceste životom, ale Ty nám vravíš, že všetko držíš mocne vo svojich rukách.

Preto ťa prosíme aby i čas misií na našej univerzite bol pre nás obohatením. Aby naše srdce bolo otvorené načúvaniu tvojho slova. Nech padá dážď milostí a tvojho ducha na každého z nás. A napokon chceme aby misie pokračovali aj po ich skončení naďalej. Aby sme sa s tvojou pomocou ochotne stali svedkami pravej viery, rozdávateľmi svetla, ktoré dokáže posvietiť tým, ktorí to potrebujú.

Veríme, že na pôde tejto univerzity nikto z nás nie je náhodou. A preto vieme, že v čase akademických misií, na ktoré sa teraz pripravujeme, nás chceš obnoviť, povzbudiť a napokon pozvať do vytvárania do ľudskejšej a duchovnejšej spoločnosti na Slovensku. Preto Pane, ktorý si tichý a pokorný srdcom, prehovor v nás a pretvor naše srdcia podľa Tvojho srdca a naše mysle podľa Tvojej múdrosti.

A preto sa spoločne chceme modliť:

Pane, kde je tvoj Duch, tam je sloboda. Preto ťa chceme prosiť o pôsobenie Tvojho Ducha počas misií na našej Katolíckej univerzite. Zjavuj nám skrze neho nádhernú pravdu, že každého z nás jedinečne miluješ. Pomáhaj nám odvahou Tvojho Ducha prekonávať strach. Otváraj nám mysle a srdcia pre radostnú a slobodnú službu Tvojmu kráľovstvu. Pretváraj naše univerzitné spoločenstvo, aby dozrievalo v pravej slobode a múdrosti pre večnosť. Mária Nevesta Ducha Svätého, Oroduj za nás!

Amen.

o. Šmidriak, Obušeková, Kuliačková

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?