Komentáre sú vypnuté na tento post

Krížová cesta na ružomberskú Kalváriu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

krizova kuV stredu 16.3.2016 sa konala univerzitná krížová cesta na ružomberskú Kalváriu. Zúčastnili sa jej zástupcovia vedenia univerzity na čele s otcom rektorom, univerzitní kňazi, pedagógovia, zamestnanci, študenti a ostatní ružomberskí veriaci, ktorí s nami tvorili spoločenstvo putujúcich za krížom s krížom. Kráčali sme do zdanlivej tmy. Za nami bol vysvietený Ružomberok, vedľa bratia a sestry, nad nami jasný mesiac a hviezdy a pred nami kríž – mali sme viac svetla ako ľudia v osvetlenom meste. Zamyslenia z pera otca biskupa Jozefa Haľka sa niesli v symbolike papiera. Počas jednotlivých zastavení sme si mohli uvedomiť rôzne metamorfózy papiera: z čistého papiera sa môže stať rozsudok, špagát, popol, úmrtné oznámenie…

„Papier je krehký, tak ľahko sa potrhá. Špagát má zasa byť čosi pevné, čo vydrží záťaž. Spraviť z papiera špagát tento papier pokoruje: toto nie je jeho primárna úloha, kvôli ktorej sa dokonca musí zriecť svojej veľkosti i hladkosti. A predsa, zhužvaný a stočený do akéhosi vráskavého lana je napokon pevnejší, ako onen pekný a vyhladený…“ (V. zastavenie – Šimon z Cyrenejský pomáha niesť Ježišovi kríž). Aj my sme sa cestou na kalváriu stávali špagátmi, pevnejšími ako pred tým; azda sme roztrhali aj nejaké rozsudky o blížnych; možno spálili predsudky a z popola povstali nové výzvy milovať.

Táto krížová cesta bola vyznaním, listom Ježišovi o našej láske k nemu. Verím, že tento list bude uložený v našich knihách života a potom, keď sa stretneme z tváre do tváre, bude nasledovať objatie a nie odsúdenie. „U Boha úmrtné oznámenie o pohrebe nie je posledným papierom. Pretože, v tej najvnútornejšej obálke Božej pošty pre teba je čistý papier, na ktorý Boh už len dopíše to jediné slovo o podstate neba : láska.“( XIV. zastavenie Pána Ježiša pochovávajú)

Darka Obušeková, PF KU

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?