Komentáre sú vypnuté na tento post

Kresťanskí vysokoškoláci reagujú na útoky voči tradičnej rodine

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Šesťtýždňová modlitbová kampaň spojí kresťanov na Slovensku. Jej iniciátormi sú mladí z univerzitných pastoračných centier na Slovensku. Chcú reagovať na útoky, ktoré sa v posledných týždňoch množia doma i vo svete proti tradičnej rodine muža a ženy. Mladí spustia kampaň „Mladí za rodinu 2012“ pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu, ktorý je zároveň Medzinárodným dňom študentstva. „Často počúvame, že máme prehodnotiť význam „tradičného modelu“ rodiny a hľadať „nové modely“. Na tieto impulzy chceme reagovať kresťanským spôsobom,“ hovorí jeden z hlavných iniciátorov kampane Ondrej Šmidriak z Katolíckej univerzity v Ružomberku. „Nemôžeme mlčať, nechceme zmeny, ktoré spochybňujú rodinu ako zjednotenie muža a ženy v manželskom zväzku pred Bohom,“ potvrdzuje ďalšia členka tímu Lucia Klučárová. „Reagujeme na nedávnu snahu zaviesť registrované partnerstvá na Slovensku. Reagujeme na útoky, ktoré sa množia proti manželstvu v Španielsku či návrh zákona tzv. manželstva pre všetkých – teda vrátane osôb rovnakého pohlavia s následnou možnosťou adoptovať deti vo Francúzsku,“ dodáva Šmidriak.

Kampaň sa začne symbolicky v sobotu 17. novembra 2012 a potrvá do 30. decembra, kedy je sviatok Svätej rodiny. Každý týždeň sa účastníci kampane vo večerných hodinách spoja
v jednotnom modlitbovom úmysle, napríklad za správny výber partnera, za zákony podporujúce mravné dobro mládeže a stabilitu rodiny či za rodiny v kríze a po rozvode
a ich podporu od cirkevného spoločenstva. Symbolom modlitieb za rodinu bude hnedý gombík, ktorý môžu všetci tí, čo sa zapoja, nosiť uchytený bielou šnúrkou. Znázorňuje zjednotenie muža a ženy pred Bohom. „K modlitbám pozývame všetkých, ktorým leží na srdci dobro rodiny a jej budúcnosť,“ zdôrazňuje Šmidriak.

Kampaň podporila aj Mládežnícka komisia Ekumenickej rady cirkví. Oficiálne sa začne kampaň v sobotu na celoslovenskom stretnutí mládeže Akadem v Ružomberku.

Pavol Hudák, študent 3. roč. v odbore Žurnalistika na KU v Ružomberku

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?