Komentáre sú vypnuté na tento post

Kresťanská antropológia vs. gender ideológia

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V utorok 24.02.2015 sme v rámci intelektuálnej formácie na KU, privítali ThLic. Romana Seka, ktorý nás voviedol do problematiky gender ideológie a kresťanskej antropológie. Jeho prednáška sa opierala o tri body:

– inštitúcia rodiny v súčasnosti,

– ideológia gender a jej radikálny útok na rodinu,

– ohlasovanie evanjelia rodiny v trinitárnej perspektíve, ako výzva pre kresťanov dnešných  čias.

V prvom bode prednášateľ uviedol pozitívne znamenia čias voči rodine: rodina je vnímaná v EÚ ako druhá najdôležitejšia hodnota (Eurobarometer 2005), existuje množstvo literatúry o vzťahu medzi mužom a ženou, rozvíjajú sa programy na podporu manželstva a rodiny, rozširuje sa úsilie o povznesenie dôstojnosti ženy… Boli uvedené aj negatívne znamenia k inštitúcii rodiny: nárast protirodinných ideológii, rozšírenie závislostí, silný demografický úpadok v Európe, rapídny nárast rozvodov, narodenie detí mimo manželstva…

V druhom bode prednášky o. Roman predstavil gender ideológiu podľa kľúčových termínov a vízie, odkryl pôvod tejto ideológie v dejinách a zameral sa na aktuálne dianie v EÚ i na Slovensku.

Pri poslednom bode prednášky sa opieral o talianskeho antropológa prof. Ignáca Samu, ktorý sa pozerá na rodinu z jej základu, Najsvätejšej Trojice.

ThLic. Roman Seko je v súčasnosti asistentom na Katedre religionistiky a náboženskej výchovy FF KU v Ružomberku (od 2003), tajomníkom Rady KBS pre rodinu (od 2007), koordinátorom pastorácie rodín a prípravy snúbencov na manželstvo Žilinskej diecézy (od 2008), riaditeľom Sekcie pre rodinu Žilinskej diecézy (od 2010).

(foto zdroj: www.t2.sk)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?