Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Spoločenstvo na internáte RUŽA

Sv. Terezia Benedikta

Internát RUŽA sa nachádza na ulici Plavisko v Ružomberku, caa asi 400 metrov od obchodného domu BILLA smerom na sídlisko BANIČNÉ a poznáte ho podľa vynovenej budovy. V blízkosti RUŽE je parkovisko a predtým ešte tri bytovky.
Na internáte RUŽA býva asi 120 dievčat, študentiek Katolíckej Univerzity v Ružomberku. V budove internátu sa na prízemí, hneď oproti vstupu nachádza kaplnka Sv. Terézie Benedikty. Túto svätú mnohí poznajú podľa jej občianskeho mena Edita Steinová. Narodila sa 12.10.1891 v Breslau (dnešný poľský Wroclaw) v židovskej rodine. Študovala na dvoch univerzitách a dosiahla doktorát z filozofie. Neskôr konvertovala na katolícku vieru, dala sa pokrstiť a po istom čase vstúpila do karmelitánskeho kláštora. Počas Druhej svetovej vojny zahynula mučeníckou smrťou v koncentračnom tábore Auschwitz – Osvienčim, a to 9. augusta 1942. Svätý Otec Ján Pavol II. ju 11.10.1988 vyhlásil za svätú a 1.10.1999 za spolupatrónku Európy.

Sv. Terézia Benedikta je nebeskou patrónkou spoločenstva na internáte RUŽA, nakoľko má byť inšpiráciou pre mladé študentky hľadať pravdu a poznanej pravdy sa pridržať. Sv. Terézia Benedikta objavila Pravdu s Veľkým P v Ježišovi Kristovi. Kiež by aj mnohí mladí objavili v ňom Pravdu, kiež by ju prijali a milovali.

Duchovný program na internáte Ruža:

Svätá omša – každý utorok o 20.00
Sviatosť zmierenia: Po sv. omši
Stretko na internáte Ruža: Po sv. omši
Kňaz zodpovedný za internát RUŽA: o. Jozef Žvanda

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.