Komentáre sú vypnuté na tento post

Hosť na KU: ThLic. Róbert Neupauer

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

robert neupauerV rámci intelektuálno-formačnej aktivity „Hosť na KU“ 27.10. 2015 v knižnici Katolíckej univerzity vystúpil ThLic. Róbert Neupauer, ktorý nám predstavil tému – Mladí a ich zápas o čistú lásku.

V príspevku sa venoval osobe sv. Jána Pavla II., charakteristike zápasu o tzv. „krásnu lásku“ a siedmim krokom rastu v čistote. Sv. Ján Pavol je pre neho „vzorom, ktorý stále priťahuje“. Hosť v prednáške vychádzal z výroku sv. Jána Pavla II.: „ Láska sa nedá naučiť, predsa nie je nič dôležitejšie, ako sa jej učiť.“ Hlavnými dôvodmi zápasu o pravú lásku sú následky dedičnej viny, nesprávne vnímanie tela (idolatria tela), lásky (idolatria lásky, kultúra provizórnosti) a slobody. Osoba Ježiša Krista je prináša vykúpenie ľudskej láske. Čnosť čistoty o. Róbert Neupauer vysvetlil z Posolstva Jána Pavla II. na Svetové dni mládeže v Paríži: „Čistota je premenenie tela vzhľadom na dôstojnosť človeka.“ Hosť rozoberal sedem krokov, ktoré vedú k čistote: hanblivosť, hrdosť, nežnosť, sebaovládanie, askéza a výchova, rozum a priateľstvo s Bohom. Pri otázke zameranej na vniknutie do teológie tela, R. Neupauer odporučil: „Teológia tela vznikala na kolenách a aj toto je prostriedok na jej štúdium“. Hosť zároveň predstavil dostupnú literatúru (Povolaní milovať, Kultúra rodiny…) a webovú stránku – www.teologiatela.sk

ThLic. Róbert Neupauer sa narodil 18. 7. 1981 v Krompachoch, rodákom je zo Spišských Vlachov. Teologické štúdia absolvoval v rokoch 1999 – 2005 v Spišskom Podhradí.  Pôsobil ako kaplán v Spišskej Novej Vsi a v Markušovciach. V rokoch 2010 – 2013 absolvoval štúdiá na Pápežskom inštitúte Jána Pavla II. pre štúdium manželstva a rodiny. V súčasnosti je poverený pastoráciou rodín a manželov v Spišskej diecéze.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?