Komentáre sú vypnuté na tento post

Hosť na KU : prof. MUDr. Vladimír Krčméry, Dr.Sc.: Pomoc pre utečencov v Sýrii

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

host na ku vladimir krcmeryDňa 13.10.2015 v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku v rámci intelektuálnej formácie „Hosť na KU“ odznela prednáška prof. MUDr. Vladimíra Krčméryho na tému: Pomoc pre utečencov v Sýrii.  

Prof. Krčméry poslucháčov uviedol do obrazu problematiky utečencov – našich bratov a sestier utekajúcich zo svojej krajiny pred smrťou za lepšou budúcnosťou. Na príklade Svätej rodiny z Nazareta a na základe toho, že Pán Ježiš bol sám utečencom, vyzval poslucháčov o solidaritu a prijatie utečencov. Celá prednáška sa tiahla v dynamickej a optimistickej atmosfére a v nádeji, že Európa sa ešte prejaví ako kresťanská krajina. Utečeneckú krízu vidí ako príležitosť poslúžiť druhému človeku. Taktiež sa s nami podelil o dojmy a zážitky z „prvej línie“, z hraníc, ktoré za mesiac prekročilo tristotisíc utečencov – mužov, žien, matiek s bábätkami,  malých detí, i vozíčkarov. Vyzýval k pripravenosti, k otvorenosti sŕdc, aby sme, neskončili ako boháč z biblického príbehu, ktorý si nevšímal chudobného Lazára pri jeho dverách. Vyzval aj našu Katolícku univerzitu (ako povedal, jeho srdcu blízku najmä Fakultu zdravotníctva) jej študentov a zamestnancov, aby bola pripravená ponúknuť potrebnú pomoc. Svoju prednášku ukončil prosbou o modlitbu za službu, ktorú so svojim tímom konajú.

Prof. Vladimírovi Krčmérymu  prajeme veľa Božej pomoci do ďalších dní namáhavej, ale skutočne hodnotnej práce, pretože, ako povedal: „Keď zomrieme, so sebou si vezmeme len dobré skutky.“

Prof. MUDr. Vladimír Krčméry DrSc. je slovenský lekár, odborník na tropickú medicínu, infektológiu, onkológiu, vysokoškolský pedagóg, zakladateľ zdravotníckych, sociálnych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v krajinách tretieho sveta. Je zriaďovateľom VŠZaSP sv. Alžbety, bol rektorom a štatutárnym zástupcom súkromnej Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave (2002) do konca roku 2013. Získal tri čestné doktoráty – Dr. h. c.: na Katolíckej a jezuitskej univerzite v Scrantone (2007) a na Jihočeskej univerzite v Českých Budějoviciach (2006, v odbore „verejné zdravotníctvo“) a na Oxfordskej univerzite (2015). Počas komunistického režimu aktívne pôsobil v cirkevných mládežníckych hnutiach.

Darina Obušeková, PF KU

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?