Komentáre sú vypnuté na tento post

Hosť na KU: Mgr. Anna Verešová

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Anna VerešováDňa 10.11.2015 v rámci intelektuálnej formácie Hosť na KU odznela prednáška Mgr. Anny Verešovej na tému: Je ochrana rodiny v súčasnosti aktuálna? Vzácna matka piatich detí, občianska aktivistka a zakladateľka Občianskeho združenia Áno pre život poslucháčom predstavila svoj život a cestu, ktorou sa dostala k ochrane života, ku konkrétnej pomoci človeku.

V Dome sv. Gianny Beretty Mollovej založeného pre pomoc matkám v nechcenom tehotenstve bolo za 18 rokov jeho existencie ubytovaných viac ako 700 žien. Združenie reagovalo na potreby zdola, a tak neposkytuje pomoc už len ženám v nečakanom tehotenstve, ale aj ženám v iných ťažkostiach (týrané ženy, nezamestnané, opustené…). Počas svojej prednášky poslucháčom predstavila legislatívu Slovenskej republiky o rodine, predstavila konkrétne skutočnosti, ktoré rodinu v súčasnosti ohrozujú. Venovala sa najmä politicky pretláčanej ideológii gender, ktorou sú presadzované absurdity a tými sú ohrozené hlavne deti. Vyzývala k jednote tých, ktorých názory sú prirodzené a zdravé. Vyzvala tiež k odvahe, nebojácnosti postaviť sa na odpor. Poslucháčom predstavila problém médií, ktoré poskytujú verejnosti tendenčné informácie a polopravdy. Vyzvala ku konkrétnym krokom, ktorých cieľom je, aby sa „rodina stala stredom všetkých politík“. Vyzdvihla potrebu poradenských centier, prípravy snúbencov na manželstvo, sprevádzanie snúbencov a manželov až do staroby. Vyzvala študentov Katolíckej univerzity v Ružomberku, aby svojim výskumom, vedeckou činnosťou pomohli ku presadzovaniu kultúry rodiny v našej spoločnosti. Podľa slov europoslankyne Anny Záborskej, rodina je v súčasnosti zvlášť ohrozená a na jej obranu treba ísť proti prúdu. To si vyžaduje trpezlivosť, obetu, neustále hľadanie vzájomného pochopenia a tiež vzájomnú jednotu.

Ďakujeme pani Mgr. Anne Verešovej za jej svedectvo a prednášku, ktorá zaiste zapálila mnohých túžbou po pravde, po spravodlivosti a po obhajobe prirodzenej rodiny.

Mgr. Anna Verešová je zakladateľka a riaditeľka neziskovej organizácie Áno pre život; členka predsedníctva Fóra život;  hovorkyňa Aliancie za rodinu, supervízorka, lektorka preventívnych programov v oblasti domáceho násilia a ochrany života, projektová manažérka, externá odborná asistentka na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety; je vydatá, má 5 detí.

Medzi najvýznamnejšie patrí ocenenie medzinárodnej organizácie NESsT za podporu sociálneho podnikania / sociálnej ekonomiky a cena „Sociálny čin roka“ udelená v roku 2013 Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR; taktiež ocenenie Litteras Memoriales, ktoré udelil predseda Žilinského samosprávneho kraja za dlhoročné pôsobenie v sociálnej oblasti pri príležitosti 15. výročia založenia. Medzi posledné ocenenie patrí 3. miesto v kategórii Sociálna inklúzia Ceny Nadácie Orange (2014).

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?