Komentáre sú vypnuté na tento post

Františkánske dni na Katolíckej univerzite v Ružomberku

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cirkev má množstvo podôb, množstvo foriem spiritualít a vôbec nie je čiernobiela, tak ako na svete nie sú iba dobrí alebo zlí ľudia. V každom z nás je kúsok oboch a kľúčové je, aby v konečnom zúčtovaní dobro výrazne prevážilo zlo. Cirkev nie je čiernobiela a svedectvom toho je aj prítomnosť  bratov Františkánov po tieto dni na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku. Medzi nás v tomto roku zavítali už po druhýkrát, aby nám prezentovali Boha a radosť z Boha, aby nám prezentovali svet a človeka očami sv. Františka, hlboko milujúceho Ježiša Krista.

Počas vysokoškolskej mládežníckej sv. omše v pondelok večer o 19.30 v Kostole povýšenia sv. Kríža v Ružomberku brat Kamil vo svojom príhovore zdôraznil potrebu obrátenia sa k Bohu, zanechanie starého štýlu života a zároveň vyzýval natrvalo nastúpiť na inú cestu, na cestu za Kristom, tak ako to bolo v živote sv. Františka. Ten, keď zažil dotyk Boha, natrvalo opustil doterajší hriešny štýl života a rozhodol sa pre radikálne nasledovanie Ježiša Krista. V stredu na poludnie o 12.15 sa mladým študentom prihovoril františkánsky diakon Filip, ktorý vyzýval mladých veriacich, aby prijali posolstvo Evanjelia, že Boh je láska, že Bohu nesmierne záleží na človeku.

Bratia Františkáni počas svojich dvoch dni pobytu na Katolíckej univerzite v Ružomberku ponúkli univerzitnému spoločenstvu aj iné duchovné aktivity, možnosť osobného rozhovoru či pristúpenia k sviatosti zmierenia. Vyvrcholením boli sväté omše v utorok večer o 21.00 na internátoch IKAR a RUŽA.

Rehoľné spoločenstvá prichádzajú na pôdu Katolíckej univerzity v Ružomberku vždy počas zimného či letného semestra pravidelne už niekoľko rokov, kde počas dvoch dní prezentujú svoju spiritualitu.  Zavítali sem už Dominikáni, Premonštráti, Spoločnosť Božieho slova – Verbisti, Saleziáni, Jezuiti, Redemptoristi a iní.

o. Jozef Žvanda

[nggallery id=6]

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?