Komentáre sú vypnuté na tento post

Foto z výstupu na Choč 1. mája 2019

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Každý rok 1. mája sa už tradične v rámci športových a turistických aktivít Univerzitného pastoračného centra biskupa  Jána Vojtaššáka v Ružomberku (UPaC) zúčastňujeme výstupu na symbol Liptova – vrch Choč, vysoký 1611 m n.m. Túto tradíciu v roku 2004 založil bývalý univerzitný kaplán z UPaC, jezuita, páter Štefan Halienka.

S výstupom na Choč je vždy 1. mája na vrchole hory spojené aj slávenie svätej omše, čomu sa tešia aj mnohí turisti z blízkeho okolia, ale aj z celého Slovenska a zo zahraničia. Napriek tomu, že v predchádzajúcich dňoch sa počasie výrazne ochladilo a príjemné jarné slnečné lúče vystriedal studený dážď, predsa nám v túto stredu 1. mája 2019 počasie prialo, a tak sme mohli na Choč vystúpiť a v deň spomienky na sv. Jozefa – robotníka s prítomnými turistami sláviť svätú omšu. Že nám počasie naozaj prialo, to dosvedčujú aj samotné fotografie, ktoré môžete nájsť na nasledujúcom linku:

https://photos.google.com/album/AF1QipNs1i479QgzPled-lPk4t5M9fLXk3YhMXpCKTzD

Už teraz vás všetkých pozývame 8. mája 2019 na výstup na vrch Šíp, ktorý sa s nadmorskou výškou 1170 m n.m. týči nad sútokom riek Váh a Orava. Výstup je nenáročný a zhora je skutočne prekrásny výhľad. Nuž srdečne Vás pozývame.

Váš tím UPaC

Text a Foto: Jozef Žvanda

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?