Komentáre sú vypnuté na tento post

Fenomén okultizmu a jeho prejavy na Slovensku

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

marettaThDr. ICDr. PaedDr. Jozef Maretta, PhD.: Fenomén okultizmu a jeho prejavy na Slovensku
Dňa 1.3.2016 sa v rámci intelektuálnej formácie Hosť na KU uskutočnila prednáška Jozefa Marettu, gréckokatolíckeho kňaza a exorcistu Prešovskej archieparchie,  na tému okultizmu a jeho prejavov na Slovensku.

Prednáška bola zameraná na základné oblasti najčastejšej realizácie okultizmu v našej krajine. Dobrovoľný príklon k fenoménu okultizmu o. Maretta hodnotí ako „výmenu tímov“, teda prestup s tímu víťazov do tímu porazených. Ponuky Zlého sú lákavé, sú odpoveďou na prirodzené túžby človeka.

Maretta v rámci svojej prednášky zosumarizoval základné oblasti pôsobenia diabla podľa kľúčových ľudských motívov. Takýmito motívmi sú napríklad túžba po poznaní budúcnosti (veštenie a jasnovidectvo), túžba po uzdravení (liečiteľstvo a biela mágia) a túžba po radosti, pokoji a harmónii (alkohol a drogy). Maretta taktiež poukázal na nesprávnosť čítania horoskopov (našim jediným znamením je znamenie kríža), či hľadanie Boha na nesprávnom mieste (sekty). Zlý zdanlivo človeku ponúka pomoc, ale pýta si za ňu svoju daň, preto sa neoplatí riskovať. A členstvo vo víťaznom tíme má byť radostné – život s Bohom je radosť.

Po prednáške nasledovala diskusia, v rámci ktorej o. Maretta zodpovedal na ústne aj písomné otázky prítomných. Poslucháči dostali odpovede na otázky posadnutosti a exorcizmu, ale aj pyramídového systému predaja kozmetiky či islamu.

Jozef Maretta sa narodil v roku 1965 v Ružomberku. Za kňaza bol vysvätený v roku 1994 v Prešove. V roku 1998 získal licenciát z kanonického práva na Katolíckej univerzite v Ľubline. V roku 2009 obhájil doktorát z katolíckej teológie na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity a v tom istom roku sa stal odborným asistentom Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Pôsobí ako sudca metropolitného tribunálu, exorcista archieparchie, cirkevný cenzor, riaditeľ evanjelizačnej školy.

Slavomíra Matlová

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?