Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

„Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.“ (Jn 3,16)

Počas liturgického roka neraz počujeme práve tieto slová, ktoré vyriekol Pán Ježiš v nočnom rozhovore s Nikodémom. Tieto slová však naberajú na svojej váhe zvlášť teraz vo veľkonočnom období, keď spievame radostné Aleluja a chválime Boha, že jeho Syn vstal  z mŕtvych. A ako to zaznieva z kostolných kazateľníc, práve týmto spôsobom Boh prejavil voči ľudstvu najväčšiu lásku.
Minule som sa opäť ponáral do hĺbky týchto slov a usiloval som sa v nich objaviť nový odkaz pre seba a rovnako aj pre tých, ktorí sú mi zverení. Akosi mi to nešlo. Zažíval som duchovnú suchotu. O chvíľu však môj pohľad spočinul na okne. Vonku, za sklom všimol som si dvoch mladých chalanov s cigaretou v ruke. V tom čase iste mali byť v škole. Cez pootvorené okno sa do mojej izby vtlačili ich slová, presnejšie ich „vybrané“ slová… Premýšľal som: „Bože, ty ktorý miluješ, miluješ aj ich? Čo bude s nimi?
Odpoveď som nedostal. Duchovná suchota je niekedy naozaj suchotou. Popoludní však odpoveď prišla. Do tmavej búdky s mriežkou v našom kostole vstúpil muž. Šediny a vrásky na tvári prezrádzali na chrbte najmenej sedem krížikov. Vstúpil a po dlhých rokoch vyslovil: „Spovedám sa Pánu Bohu…“ Na druhý deň pred oltárom sľuboval vernosť svojej milovanej na celý, celučký život. A ja som v mene Cirkvi ich lásku požehnával. Koľko že už prešlo ich spoločných dní, žiaľ bez požehnania? A koľko ich spoločných dní už s požehnaním ešte bude? Konečne, konečne po dlhočizných rokoch to dali do poriadku. Chvála Bohu, stihli to ešte načas. Chvála Bohu, že Boh dal svojho jednorodeného Syna aj pre túto chvíľu.
Čo s tými chalanmi? Čo bude s nimi? Či Boh miluje aj ich? Určite. A tu je aj odpoveď, riešenie pre môj problém. Láskavý Boh už dnes pozná spôsob, ako tým dvom mladým ukázať svoju lásku, ako ich raz zachrániť. Možno to bude už čo chvíľa, možno až po rokoch, možno až s ôsmimi krížikmi na krku. Jedno je však isté, že raz pocítia jeho lásku a zažijú osobné vzkriesenie, zmenia sa a budú spasení. Zažijú duchovné zmŕtvychvstanie. Práve preto Boží Syn zomrel a zmŕtvychvstal . Veď Boh tak miloval svet…

o. Jozef  Žvanda

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.