Komentáre sú vypnuté na tento post

UNIVERZITNÉ DISKUSNÉ FÓRUM SO ŠTUDENTMI KATOLÍCKEJ UNIVERZITY V RUŽOMBERKU (o živote, štúdiu, prázdninách…)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V stredu 17. septembra 2014 sa v priestoroch Foajé PF KU konalo už tradičné diskusné univerzitné fórum – UFO, ktorým sme aj takto symbolicky otvorili nový akademický rok 2014/2015. Tentokrát boli našimi hosťami dávno „zabehnutí“ študenti KU, ktorým je univerzitné prostredie v Ružomberku už dôverne známe: doktorandka Darinka, štvrták Peťo a tretiačka Danka, pre ktorú je tento školský rok prelomový – t.j. bakalársky. Všetci traja pochádzajú z východného Slovenska, presnejšie z Košíc a Bardejova, takže na úvod nám stručne načrtli, čo sa dialo v nedávnej minulosti na východe našej krajiny. Potom sa rozhovorili o zážitkoch z prázdnin.

Každý z nich v lete zablúdil za hranice všedných dní. Darinka absolvovala pútnické leto. Najprv navštívila známe pútnické miesto v Bosne a Hercegovine Međugorie, neskôr v auguste sa zúčastnila pešej púte do poľskej Čenstochovej. Danka navštívila USA, kde ju fascinoval Washington, pričom sa snažila zdokonaliť v anglickom jazyku, ktorý  na KU študuje. Peťo strávil väčšiu časť leta prácou za počítačom, aby si následne za zarobené peniaze vychutnal jazykový pobyt na Malte. Všetci traja hostia sa zhodli v myšlienke, že obyvatelia nimi navštívených krajín boli veľmi milí, priateľskí a ústretoví.

Po spomienkach na letné prázdniny sa debata zvrtla na ich dojmy zo štúdia na KU. Všetci traja študenti sa na pôde KU cítia veľmi príjemne – počas štúdia získali nielen nové vedomosti, ale nadviazali aj nové priateľstvá, či už so spolužiakmi, spolubývajúcimi alebo vyučujúcimi, s ktorými sa tu pravidelne stretávajú. Ani jeden z nich sa na KU necíti osamelo, nepovšimnuto – práve naopak, oceňujú príjemné a priateľské prostredie, kde môžu aj duchovne rásť. Všetci traja radi navštevujú naše UPaC, Kaplnku sv. Alberta a radi si posedia aj v novej univerzitnej knižnici, či už s knihou v ruke alebo pri káve a čajíku v kaviarni. Vo voľnom čase radi vyrážajú za krásami okolia – napríklad do Hrabova, Čutkovskej doliny alebo na turistiku na niektorý z okolitých štítov slovenských hôr.

Darinka, Danka a Peťo sú veľmi radi, že si za svoju „Alma mater“ vybrali práve Katolícku univerzitu v Ružomberku. Svojim známym a kamarátom ju môžu z vlastných doterajších skúseností vrelo odporúčať.

 HELENA PALAŤKOVÁ

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Odoslať správu

Aktuálne tu nik z nás nie je :/ Zanechaj nám odkaz!

Meno
* Email
* Popíš svoj problém
Prihlásiť sa

Potrebuješ pomoc? Ušetri čas a napíš nám.

Meno
* Email
* Popíš svoj problém
Sme online! :)
Feedback

Pomôž nám zlepšiť sa! Ohodnoť konverzáciu :)

Ako hodnotíš našu pomoc?