Komentáre sú vypnuté na tento post

Univerzitné diskusné fórum je späť

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tak ako minulý akademický rok, aj tento rok pokračujeme v tradícií univerzitného fóra. Poobedňajšie hodiny stredy od 15.30 sa tak opäť stávajú priestorom pre diskusiu so zaujímavými hosťami. Fórum sa bude konať vždy o pol štvrtej poobede a pozývame naň všetkých študentov, ktorí majú čas a chuť započúvať sa do diskusií, či priamo sa zapojiť svojimi otázkami.

Už minulý akademický rok sme si za realizáciu univerzitného fóra zvolili priestory Foajé Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku. Pritom možností bolo niekoľko

a najprijateľnejšou alternatívou sa zdala byť realizácia diskusií v uzavretejšom priestore, kde by bolo možné vytvoriť tichšiu a pokojnejšiu atmosféru. Nakoniec sme sa však rozhodli pre sprístupnenie fóra čo najširšej študentskej verejnosti. Tak ako kedysi rímske fórum, ktoré bolo priestorom pre všetky politické a iné verejné diskusie, prístupné pre všetkých, ktorí tadiaľ práve prechádzali, tak aj naše fórum, podľa vzoru toho rímskeho, je otvorené pre všetkých študentov prechádzajúcich priestormi Foajé PF KU. Otvárame sa tak nie len tým pozorne načúvajúcim, ale každému, kto zachytí hoci len jednu-dve vety a vypočuté sa tak preňho stane istým, i keď len minimálnym  prínosom.

  Túto stredu prebehla diskusia s kňazmi Univerzitného Pastoračného Centra a uskutočnila sa pod vedením otca Jozefa Žvandu. Jeho hosťami boli naši dvaja noví kapláni, otec Stanislav Dulák a otec František Kovaľ, ktorý má na starosti novo vzniknuté Kolégium, no prišiel aj náš dlhoročný kaplán otec Dušan Galica. Študenti sa tu mali možnosť dozvedieť o detstve našich otcov, či o tom, ako sa vôbec vydali na kňazskú dráhu, časom však prišiel rad aj na ťažšie, až pálčivé  otázky. Naši otcovia sa tak museli zamyslieť nad tým, kto je vlastne pre nich Boh, či je Boh skutočne láska a ak tomu tak naozaj je, prečo je vo svete toľko zla. Nakoniec prišla na pretras aj otázka cirkvi, či je cirkev pre svet skutočne prínosom, alebo naopak, či išlo o Kristovo faux pas. Úlohou tohto stretnutia bola v prvom rade predstavenie našich kňazov novým študentom, avšak hĺbka, akú celá diskusia nadobudla, mohla byť prekvapením aj pre našich dlhoročných poslucháčov. Všetci sme sa tu mali možnosť dozvedieť o našich otcoch oveľa viac, než len to, čo je možné zachytiť prostredníctvom každodenného kontaktu a bežných rozhovorov. Oplatilo sa prísť teda úplne každému.

  Na nasledujúce univerzitné fóra preto pozývame všetkých, aj tých, ktorí túto stredu neprišli. Veríme, že každé jedno stretnutie bude pre Vás prínosom.

Mgr. Slavomíra Matlová

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Odoslať správu

Aktuálne tu nik z nás nie je :/ Zanechaj nám odkaz!

Meno
* Email
* Popíš svoj problém
Prihlásiť sa

Potrebuješ pomoc? Ušetri čas a napíš nám.

Meno
* Email
* Popíš svoj problém
Sme online! :)
Feedback

Pomôž nám zlepšiť sa! Ohodnoť konverzáciu :)

Ako hodnotíš našu pomoc?