Komentáre sú vypnuté na tento post

Prečo ísť na februárové referendum?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Blížiace sa referendum o ochrane rodiny je pre nás historickou výzvou. Väčšina ľudí v našej spoločnosti, väčšina mužov a žien, drvivá väčšina rodičov vôbec nevníma manželstvo muža a ženy,  rodinu ako zastaraný stereotyp.

Referendum je pre nás výzvou stať sa ohlasovateľmi evanjelia o manželstve a rodine. Hovoriť o tom, že manželstvo muža a ženy je možné žiť a Boh nám k tomu vie dať dostatok prostriedkov. Že nemusíme meniť heterosexualitu za homosexualitu, aby žena a muž mohli nájsť naplnenie. Že muž a žena nemusia meniť svoju rodovú identitu, aby si mohli byť rovnocenní a navzájom si jeden druhého vážili.

Nadchádzajúce referendum nie je bojom proti homosexuálne orientovaným ľuďom. Veď mnohí práve v kresťanských spoločenstvách a farnostiach nachádzajú skutočnú pomoc a to vďaka službe odborníkov a vďaka vedomiu, že v Ježišovi sme si navzájom bratmi a sestrami.

Referendum nie je nerešpektovaním rovnosti muža a žena. Biblické posolstvo má jeden z najväčších vplyvov na posilňovanie pravej rovnosti a dôstojnosti mužov i žien.

Nadchádzajúce referendum nie je odmietaním sexuálnej výchovy detí, lebo múdre vyučovanie hodnôt (primeraným spôsobom veku detí) od najútlejšieho veku a to aj v oblasti vzťahov, tela i intimity,  je vovádzaním do osobnej zrelosti a zodpovednou prípravou na manželstvo a rodičovstvo.

Veľkou výzvou pre nás je však aj to, aby sme rozhodne odmietli, ak sa niečo, čo je blízke menšine, začne presadzovať ako životný štýl pre všetkých. Aby sme rozhodne vyjadrili presvedčenie, že možnosť vybrať si pohlavie na základe momentálnej túžby neposilní zápas o rovnoprávnosť mužov a žien. A nakoniec, aby sme sa postavili proti výchovným metódam, ktoré budú v procese školskej výchovy od malička redukovať pohľad detí v citlivých otázkach sexuálnej orientácie, namiesto výchovy k hlbokým vzťahom a k vznešenému poslaniu byť dobrými manželmi a rodičmi.

Prevzaté z materiálov od ThLic. Romana Seka, riaditeľa sekcie pre rodinu Žilinskej diecézy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentáre sú uzavreté.

0
Connecting
Please wait...
Odoslať správu

Aktuálne tu nik z nás nie je :/ Zanechaj nám odkaz!

Meno
* Email
* Popíš svoj problém
Prihlásiť sa

Potrebuješ pomoc? Ušetri čas a napíš nám.

Meno
* Email
* Popíš svoj problém
Sme online! :)
Feedback

Pomôž nám zlepšiť sa! Ohodnoť konverzáciu :)

Ako hodnotíš našu pomoc?