Kontakty


Adresa:

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka
Hrabovská cesta 1
034 01 Ružomberok

Bankové spojenie:

Slovenská sporiteľňa a.s.
IBAN SK8809000000005040576744
Číslo účtu: 5040576744/0900

E-mail: upac.rk@gmail.com

www: upac.sk/wps/

Kňazi – duchovní otcovia:

PaedDr. Róbert Slotka, PhD.
mobil: +421 907 259 306
e-mail: robertslotka@gmail.com
duchovný správca
viac…
o. Jozef Žvanda ThLic. Ing. Jozef Žvanda, PhD.
mobil: +421 918 722 142
e-mail: jozefzvanda@gmail.com
viac… 
Mgr. Dušan Galica, PhD.
mobil: +421 907 953 910
e-mail: dusangalica@gmail.com
viac…
Mgr. František Kovaľ, SJ
mobil: +421 904 991 873
e-mail: frantisekoval@gmail.com
ThDr. Igor Suchý PhD.
mobil: +421 911 812 422
e-mail: igor.suchy@gmail.com
kňaz pre gréckokatolíkov

 

 

Zamestnanci chráneného pracoviska UPaC:

Mgr. Slávka Rišová
mobil: 0903 629 255, 0908 423 241
e-mail: slavkarisova@gmail.com
administratívne práce

viac…
Mgr. Slavomíra Matlová
e-mail: blackness51@gmail.com
administratívne práce

viac…
Mgr. Mária Lovichová
e-mail: lovichova.maria@gmail.com
pracovná asistencia a účtovníctvo
viac…

 

Kňazi – duchovní otcovia:


PaedDr. Róbert Slotka, PhD.
mobil: +421 907 259 306
e-mail: robertslotka@gmail.com
duchovný správca

Za diecézneho kňaza som bol vysvätený 21. 6. 1997. Pôsobil som ako kaplán v Poprade, v Levoči, neskôr ako katechéta na Gymnáziu sv. Františka Assiského v Levoči.
Mojou záľubou je turistika a zbieranie húb. Rád si prečítam dobrú knihu, hlavne z oblasti filozofie a kresťanskej spirituality. Mojim prianím je v priateľskom dialógu hľadať cestu ku Ježišovi. Mojím osobným snom je púť do Svätej zeme. Obľúbeným jedlom je jablková štrúdľa na rôzne spôsoby.ThLic. Ing. Jozef Žvanda, PhD.

mobil: +421 918 722 142
e-mail: jozefzvanda@gmail.com

Kňazom som už dlhých 14 rokov, z toho som veľkú väčšinu – celých jedenásť rokov – strávil práve tu v UPaC. Hneď
po vysviacke som sa stal kaplánom v Dome Svätej Alžbety v Košiciach, neskôr som nastúpil do kňazského seminára v Košiciach, kde som pôsobil ako prefekt a mal som na starosti formáciu bohoslovcov. Už tu sa stala práca s mladými ľuďmi zmyslom môjho života a som rád, že som v nej mohol pokračovať aj naďalej, keď som v októbri 2001 nastúpil do Ružomberka, kde sa začalo moje pôsobenie v UPaC.
Mojou najväčšou záľubou je šport. Často chodievam na prechádzky do prírody, rád sa bicyklujem, v zime potom bicykel vymením za bežky či klasické lyže. Okrem toho milujem plávanie a neodmysliteľnú turistiku. Mám však veľmi blízko aj k literatúre, jednak k tej odbornej, ako je teologická a psychologicko-pedagogická a jednak k beletrií – hlavne
ku klasickej literatúre, rovnako k svetovej ako aj k slovenskej.
Mojou najväčšou túžbou je prispievať k duchovnému rastu mladých ľudí: chcem z nich vychovať dobrých kňazov, ale aj dobrých manželov, jednoducho Božích svätých.


Mgr. Dušan Galica
mobil: +421 905 593 160
e-mail: dusangalica@gmail.com

Za kňaza som bol vysvätený v roku 1998 a v UPaC pôsobím
od roku 2006. Pred tým som ako kaplán strávil tri roky v Poprade a potom päť rokov ako správca farnosti Vyšné Ružbachy.
Nakoľko si kňazská služba nevyžaduje príliš veľa pohybu, naopak, jej častým dôsledkom je minimum fyzickej záťaže, mojou veľkou záľubou sa stali pohybové aktivity. K nim neodmysliteľne patrí šport, hlavne futsal, tenis, ľadový hokej a volejbal. Okrem toho mám rád turistiku a výlety, no v poslednom čase som si veľmi obľúbil aj púte. Mojou vášňou však zďaleka nie je len šport: okrem neho milujem hlavne spoločenské hry, ako napríklad aktivity či alias. Je však pravda, že v poslednej dobe nemám veľmi s kým hrávať, o to radšej si preto z času na čas zahrám so študentami, doma s rodinou zase občas hrávam karty. Okrem toho veľa čítam, rovnako odbornú, ako aj krásnu literatúru, prípadne si rád pozriem dobrý film či dokument. Mojím veľkým cieľom v najbližšej dobe je dokončenie doktorandského štúdia.

 

Koordinátori:


Mgr. Slávka Rišová
e-mail: slavkarisova@gmail.com
administratívne práce, sociálna oblasť

Som vydatá, mám dve deti a som absolventkou Katolíckej univerzity, odboru sociálna práca. V UPaC zastávam pozíciu administratívneho pracovníka a mám na starosti tlačenie, kopírovanie, písanie projektov a čokoľvek, čo je v kancelárií potrebné.
Som do veľkej miery spoločenský typ, mám rada stretnutia s priateľmi a ich rodinami, spolu podnikáme rôzne aktivity, ako sú napríklad grilovačky, opekačky a silvestrovské oslavy. Okrem toho rada čítam knihy, hlavne náročnejšie diela s historickou tematikou a rada si vypočujem dobrú hudbu.

 

Zamestnanci chráneného pracoviska UPaC:

Chránené pracovisko je prostredníctvom kopírovacieho centra k dispozícii univerzitnému spoločenstvu pri tlačení a kopírovaní rôznych dokumentov, prípadne pri ich formálnej úprave.


Mgr. Slavomíra Matlová
e-mail: blackness51@gmail.com
administratívne práce

Som absolventkou Katolíckej univerzity a mám za sebou štúdium anglického a slovenského jazyka, mojou srdcovou záležitosťou sú teda jazyky, hlavne spomínaná angličtina. V UPaC zastávam pozíciu administratívneho pracovníka, mám na starosti tlačenie a kopírovanie a správu financií kopírovacieho centra, tak trochu mám čo-to dočinenia aj s písaním projektov, s prezentáciou UPaC na webovej stránke a nakoniec so všetkým, čo akýmkoľvek spôsobom súvisí s angličtinou.
Mojou veľkou záľubou sú knihy, hlavne detektívne romány, no je mi blízka aj náročnejšia literatúra – v zásade mám rada všetko, čo je možné analyzovať a v čom nie je priveľa ľúbostných motívov. V minulosti som bola veľkým bláznom do hudby a mala som ambíciu študovať na konzervatóriu, dnes sa môj aktívny záujem o hudbu zredukoval na to, že občas okupujem školský klavír. Okrem toho milujem dlhé prechádzky, v spoločnosti aj osamote, ale neohrdnem ani dlhými túrami, len nech nie sú vysokohorské.

Marek Grznár

Ekonóm UPaC:


Mgr. Mária Lovichová
mobil: +421 907 108 853
e-mail: lovichova.maria@gmail.com
pracovná asistencia a účtovníctvo

Som vydatá a bezdetná, bývam v Kalamenoch. Som absolventkou Katolíckej univerzity, odboru sociálna práca. V UPaC pracujem ako účtovníčka a mám pod kontrolou celú jeho finančnú stránku.
Mojou obľúbenou voľnočasovou aktivitou je práca v záhradke a okolo môjho rodinného domu. Myslím si o sebe, že nie som zrovna spoločenský typ a najdôležitejšie zo všetkého je pre mňa rodinné zázemie. Preto milujem aj svoj rodinný dom, cítim sa v ňom bezpečne a s manželom v ňom už dlhé roky vedieme pokojný život. Možno sa tak zdá paradoxným fakt, že inklinujem aj k športu, no pravdou je, že z času na čas vytiahnem päty z domu a nasadnem na bicykel.